Škola

Kontakty

Škola

I. stupeň – sborovna 581 741 139

Škola

2. stupeň – sborovna 581 277 893

Škola

ředitelna,
kancelář školy
581 741 140

Škola

zs.brodek@volny.cz
581 741 140


Užitečné odkazy

městys

městys
Brodek u Přerova

městys

www.seznam.cz

městys

IVOŠ
Ocenění společnosti Scio

Další odkazy


Adopce - Anthony Salvador D´Souza v období 2010 - 2015:


Celkem 5 let mohl indický chlapec Anthony Salvador D´Souza navštěvovat školu díky finanční pomoci žáků ZŠ v Brodku u Přerova. V roce 2010 na podnět tehdejších žáků 9. třídy naše škola Anthonyho adoptovala, což znamenalo, že jsme každý rok zasílali na chlapce školné 5000,-Kč. Všem ještě jedenkrát moc děkujeme. Mgr. Jaroslava Černá


7. dopis od Anthonyho z dubnu roku 2016:Škola Škola Škola

Překlad dopisu:

Drazí sponzoři, jak se máte? A co Vaši rodinní příslušníci? Věřím, že se jim s Boží milostí daří dobře a připravují se na příchod Krista o Vánocích a také na nový rok. Nechť Vás nebesa zahrnou požehnáním, které rozzáří Vaše životy a vytvoří krásné Vánoce - období radosti a oslav. Přeji Vám a Vašim milovaným kouzelné Vánoce, čas šíření radosti a poklidné energie. Budu se za Vás a Vaše rodiny modlit. Přeji Vám veselé Vánoce a nový rok. Váš milující syn Anthony


Antonyho vysvědčení za školní rok 2014/2015Škola Škola

6. dopis od Anthonyho z dubnu roku 2015:Škola

Zpráva o činnosti ADOPCE NA DÁLKU za rok 2014Škola Škola

Příspěvky za školní rok 2014/2015:Škola Škola

Příspěvky za školní rok 2013/2014:Škola

5. dopis od Anthonyho z dubnu roku 2013:Škola

Překlad dopisu:


Antonyho vysvědčení za školní rok 2012/2013Škola Škola

4. dopis od Anthonyho z prosince roku 2012:Škola Škola

Překlad dopisu:

Milí sponzoři, přeji Vám šťastné Vánoce i nový rok. Jak se máte? Jak se mají Vaše rodiny? Doufám, že Vy i Vaši blízcí se mají stále dobře a žijí v boží milosti. Dokončil jsem zkoušky za 1. pololetí. Po zkouškách jsme měli prázdniny. Užil jsem si je s rodiči a přáteli. Myslím na Vás ve svých modlitbách. Já i moje rodiny jsme Vám velmi vděčni. Srdečně zdravím Vás i Vaše rodiny. Váš milující adoptivní syn Anthony


Antonyho vysvědčení za školní rok 2011/2012 a jeho aktuální fotografieŠkola Škola

3. dopis od našeho adoptovaného Antonyho


duben 2012


Moji milí adoptivní rodiče,


Jak se máte? Já se mám dobře. Přeji Vám hodně zdraví a božího požehnání. Mám Vás velmi rád a stále se za Vás modlím. Dokončil jsem úspěšně závěrečné zkoušky. Rodiče jsou šťastní z mých úspěchů. Teď po zkouškách máme prázdniny, pojedu k tetičce. Příští rok jdu do páté třídy. Ve čtvrté třídě jsem si užil soutěž o nejlepší masku, zúčastnil jsem se taneční a vypravěčské soutěže. Tohle všechno jsem si mohl užít jen díky Vaší lásce a podpoře. Nikdy nezapomenu na pomoc, kterou jste mi poskytli. Rád na Vás myslím a stále se za Vás modlím. Ať vás Bůh stále provází.

Těmito slovy končím svůj dopis


Díky. Vaše milující dítě Anthony


Škola Škola

Zpráva o činnosti ADOPCE NA DÁLKU za rok 2011Škola Škola

2. dopis od našeho adoptovaného Antonyho


prosinec 2011


Škola Škola

Moji drazí sponzoři!

Já, Anthony, Vám všem přeji veselé Vánoce a šťastný nový rok. Děkuji Vám za dopis, který jste mi poslali. Děkuji Vám za Vaši lásku. Míč je moc pěkný. Bydlím na internátě, takže ho používáme všichni. Modlím se za Vás. Je nás na internátě 14 chlapců.

Dokončil jsem pololetní zkoušku. Zvládl jsem všechny předměty. Můj učitel je pan Irashant. Na Vánoce budeme mít 8 dní prázdniny. Ještě jednou Vám všem přeji šťastné Vánoce.

Váš milující AnthonyPoděkování


Chtěli bychom touto cestou poděkovat 123 žákům ZŠ v Brodku u Přerova a jejich rodičům za finanční příspěvek na školné pro indického chlapce Anthonyho Salvadora D´Souzu, narozeného 9.2.2002.

Naše škola Anthonyho adoptovala v roce 2010 na podnět žáků 9.třídy přes Diecézní katolickou charitu v Hradci Králové. Deváťáci si sami chlapce našli na internetu. Podmínkou adopce je zaslat 5 000,-Kč na jeden školní rok.

Peníze jsme letos v únoru poslali už potřetí. Anthony tak bude moci nastoupit v červnu 2012 do nového školního roku, který trvá do března 2013.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří přispěli. Velice si vážíme Vaší pomoci. Za ZŠ v Brodku u Přerova: Jaroslava Černá, učitelka1. dopis od našeho adoptovaného Antonyho


Vánoce 2010

Škola

Drazí sponzorští rodiče,

Posílám vám vánoční přání od vašeho malého přítele z Indie. Jak se máte? Jak se vám daří? Kéž vám Ježíšek požehná dobrým zdravím a pomáhá vám ve vašich předsevzetích.

Jsem velmi šťastný, že vás mohu informovat o svých studijních úspěších. Ukončil jsem své pololetní zkoušky a obdržel jsem dobré známky.

Doma se mají všichni dobře. Všichni se za vás modlíme. Má rodina a já vám přejeme veselé Vánoce a šťastný nový rok 2011.

Kéž vám Bůh požehná a udržuje vás v dobrém zdraví. Děkuji za váš úžasný dopis. Dostal jsem vaše dárky a velmi se mi líbily.

Škola

Děkuji, že jste mi tak podrobně popsali, jak to u vás ve škole chodí. Moc se mi líbí váš rozvrh. Naše škola začíná v 9:00 a končí v 16:45, v půlce máme přestávku na oběd.

Mí noví „kamarádi na dopisování“, jsem šťastný, že jste obklopeni všemi nezbytnými věcmi.

Já mám matku, jednu sestru a taky babičku, která na tom není zdravotně dobře. Moje sestra a já jsme na internátě. Když máme prázdniny, tak jezdíme domů. Moje matka je uklízečka. Rád si hraji s balónem. Taky rád sbírám obrázky a zpívám. Moje škola se jmenuje Divine Merkury. Je na Hunchenatti cross (křižovatka). Je tu 25 učitelů. Můj kamarád se jmenuje Joshue, jsme spolu na internátě.

Děkuji

Váš milovaný Anthony


Co nás vedlo k adopci na dálku?


Asi si říkáte, jak nás napadlo adoptovat dítě až z daleké Indie. Začalo to vše po zhlédnutí filmu o Nicolasi Wintonovi v kině Hvězda. Pomáhal dětem ve 2. světové válce a my jsme chtěli pomoct v dnešní době dětem, kteří to opravdu potřebují.

Jednoho dne někdo vznesl nápad adoptovat dítě na dálku. Všichni souhlasili, i když si někdo myslel, že to nevyjde. Řekli jsme to naší třídní paní učitelce a ta souhlasila. O pár dnů později jsme si šli vybrat naše adoptované dítě na internet. Bylo tam mnoho pěkných tvaří. Ale nejvíc hlasů získali čtyřletý Noel a osmiletý Anthony. Hodně jsme diskutovali o tom, koho vybereme. Brali jsme to tak, kdo to víc potřebuje. Noel byl mladý, měl tatínka a maminku a nemohl by nám psát. Nakonec získal plný počet hlasů náš Anthony, protože chodil do školy, potřeboval na ni peníze,ale také nám mohl psát a měl jen maminku a mladšího brášku. Myslíme, že to potřeboval více. A jeho velkým snem stát se policistou, aby nastolil v Indii pořádek.

Marcel Řezníček , 9.třída


Adopce na dálku

Dne 20. května 2010 jsme adoptovali chlapce jménem Anthony Salvador D'Souza. Žáci si ho sami vybrali na internetu. Je mu 8 let a pochází z tříčlenné rodiny. Matka pracuje jako služebná. Anthony chodí do 2. třídy, rád sportuje a chtěl by pracovat u policie. Pochází z Indie.

Škola

Škola mu částkou 5000,- Kč, na kterou přispěla většina žáků naší školy, zaplatila učebnice, uniformu, jídlo ve škole, zdravotní péči a částečně školné na celý kalendářní rok.

Příspěvek se posílá vždy nejpozději do konce března daného roku na konto Diecézní katolické charity v Hradci Králové. Závazek jsme podepsali na dobu neurčitou.

Antonymu jsme také poslali první dopis, do kterého jsme vložili malé dárky (omalovánka, nálepky, nafukovací balónky). Aby s Anthonym neztráceli kontakt ani žáci, kteří již školu opustili, budeme zde zveřejňovat vzájemnou korespondenci i veškeré informace, které o Anthonym obdržíme.

Děkujeme všem žákům i rodičům, kteří svou částkou přispěli. I vy jste adoptivní rodiče našeho Anthonyho.

Mgr. Jitka Navrátilová – kontaktní osoba projektu


1. dopis, který jsme zaslali Anthonymu


ZŠ Brodek u Přerova

Majetínská 275

Brodek u Přerova

751 03

The Czech Republic

Anthony Salvador D´Souza

2214


30th June, 2010

Dear Anthony,

we are pupils from ZŠ Brodek u Přerova (it´s a primary and secondary school). Brodek u Přerova is a small village in the east of the Czech Republic. Our native country - The Czech Republic - is situated in heart of Europe.

There are 185 pupils and 15 teachers at our school. We attend it boys and girls together aged between 6 and 15. Our school isn´t big but we like to go there because we are friends all together.

Our lessons start at 7:40 a.m. and finish between 12:15 and 3:00 p.m. We attend our lessons 5 days of a week from Monday to Friday. We can have lunch in school canteen.

We study Czech Language, Maths, English and German Language, Science, History, Geography, Biology, Religion Education, PC Education, Art, Music, etc. at school. We also take part of a lot of interesting school events such as cinema, theatre, exhibitions, concerts, sport competitions, school trips to: Prague (our capital city), ZOO, historical monuments, Poland – Auschwitz, England and so on.

Most of us live in Brodek u Přerova but some of the pupils come from surrounded villages. They take a bus or a bike to go to school.

In Brodek u Přerova there live about 2,000 inhabitants. There is a school, a nursery school, a dentist, a railway station, a post office, a church, a pharmacy, a cinema, a library, a chime because there is also a manufacture of first-rate bells. There are some doctors and a lot of different shops, too. Our village is situated in the region called Haná – it´s a fertile lowlands so that´s why there is developed agriculture there. There is also a quite large river – The Morava River – near Brodek. Anthony, we are really happy to can help you to study and so get at least the basic education. We hope it could be useful in your future life.

Now we are going to have two months of holiday in July and August. But on the 1st of September our school starts again.

Anthony, please, write us some information about you, your family, your school and the place where you live. What do you like? What are your hobbies?

We are looking forward reading a letter from you.

With love your new penfriends from the Czech Republic