Organizace

Omlouvání nepřítomnosti žáků ve vyučování

Zákonný zástupce žáka je povinen doložit důvody nepřítomnosti žáka ve vyučování nejpozději do 3 kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti žáka.

Omlouvání probíhá primárně FORMOU ZPRÁVY V BAKALÁŘÍCH, kde je k tomu určen modul KOMENS k odesílání zpráv. V případě technických problémů s Bakaláři omlouvají rodiče telefonicky nebo emailem.

Při podezření na neomluvenou absenci si třídní učitel nebo jiný vyučující může vyžádat prostřednictvím zástupců žáka lékařské potvrzení.

Absenci žáka omlouvají pouze zákonní zástupci žáka.

Při dlouhodobé absenci známé předem škola vyžaduje od rodičů předem písemnou omluvu absence (např. rodinné rekreace).

Z jedné vyučovací hodiny uvolňuje příslušný vyučující, na delší dobu uvolňuje třídní učitel.

Ředitelka školy může ze zdravotních nebo jiných závažných důvodů uvolnit žáka na žádost jeho zákonného zástupce zcela nebo zčásti z vyučování některého předmětu; zároveň určí náhradní způsob vzdělávání žáka v době vyučování tohoto předmětu.