Škola

Kontakty

Škola

I. stupeň – sborovna 581 741 139

Škola

2. stupeň – sborovna 581 277 893

Škola

ředitelna,
kancelář školy
581 741 140

Škola

zs.brodek@volny.cz
581 741 140


Užitečné odkazy

městys

městys
Brodek u Přerova

městys

www.seznam.cz

městys

IVOŠ
Ocenění společnosti Scio

Další odkazy


Organizace
Školní družina
Škola

Časopis

Školní časopis

Časopis

Adopce na dálku

Škola

Omlouvání žáků

Školní rok 2017 – 2018 ve školní družině


"Veselé hrátky od ledna do června 2018"

Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola

"Letem světem od září 2017 do prosince 2017"

Výtvarný kroužek


Děti pracují s nůžkami, lepidlem, barvami i plastelínou. Naučí se správně držet tužku, rozvíjí svoji jemnou motoriku, fantazii a trénují pozornost.


Škola Škola Škola

Výtvarné hrátky a tvoření strašidýlek – šiškáčků


Malujeme barvy podzimu, které děti vytváří pomocí různých barviček a materiálů. Tvoření je pro děti nejen zábava, ale také dětem přináší radost z toho, že něco samy vyrobí a mohou si výrobek odnést domů.


Škola Škola Škola Škola Škola

Den zdravého jídla


Den zdravého jídla slavíme výrobou ovocných špízů. Rozlišujeme jídlo zdravé a jídlo nezdravé. Děti si ve družině připravují zdravou svačinku z jablíčka, hroznového vína a banánu.


Škola Škola Škola Škola Škola

Soutěž o Zlatého slavíka


Zpívání pro radost a potěšení. Soutěž o Zlatého slavíka-pěvecká soutěž. Porota vybrala na první místo Valerii a Dominiku ze 3. A. Všichni soutěžící byli odměněni sladkou dobrůtkou.


Škola Škola Škola

Pravidelná listopadová akce „ S Podzimníčky u čaje a svíčky“


Výroby Podzimníčků se zúčastnily děti prvního i druhého oddělení. Vítězní Podzimníčci z prvního oddělení byly od Martina Krásného a Petry Bodnárové.


Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola

Povídání o adventním čase


Povídání o adventním čase jeho zvycích a tradicích, které vykonáváme v předvánoční době.


Škola Škola

Předvánoční čas


Předvánoční čas vyplňujeme Čertovskou diskotékou, zdobením stromečku a perníčků a také kytarovým vystoupením Petra Jakla.


Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola

Školní rok 2016 – 2017 ve školní družině


Halloween ve školní družině - 25.10.2016


Poslední říjnový týden se ve školní družině nesl v duchu Halloweenu. S dětmi jsme si povídali o významu dušiček a přečetli si legendu Jack-o'-lantern, která nám objasnila, proč si lidé na Halloween dávají na práh svého domu vyřezávanou dýni. Kromě toho si děti zkusily napsat a ilustrovat vlastní strašidelný příběh. Výtvarné nadání nakonec ukázaly při výrobě různých strašidel, duchů a dalších symbolů typických pro tento svátek. Nejzábavnější částí se však stala tvorba vlastních halloweenských masek. Na jedno odpoledne se tak žáci naší školy proměnili například v upíry, zombie, kostlivce a čarodějnice. Bc.Gabriela Novotná


Škola Škola

Školní rok 2015 – 2016 ve školní družině


Velikonoce ve školní družině - 23.3.2016


S dětmi jsme se poslední den před velikonočními prázdninami rozhodli uspořádat velikonoční odpoledne. Děti si tak mohly vyzkoušet různé techniky zdobení vajíček, vyrábět stojánek na vejce z barevného papíru, beránka z vaty, sváteční ozdoby do květináčů a podobně. Na svých výtvorech si žáci dali opravdu záležet a nakonec si je všechny mohli odnést domů. Bc.Gabriela Novotná


Škola Škola Škola Škola Škola Škola

Tradiční podzimní soutěž "S podzimníčky u čaje a svíčky" (školní družina) - 27. 11.2015


Jako každoročně jsme i letos zakončili všechna podzimní vyrábění soutěží o nejhezčího "Podzimníčka". Soutěžilo 17 prvňáčků a bylo rozdáno 9 ocenění. Nejhezčího a nejpracnějšího Podzimníčka měla Eliška Mrvová. Umístila se tak na prvním místě. Iva Schwarzbergerová


Škola Škola Škola Škola ŠkolaŠkolní rok 2014 – 2015 ve školní družině


Zimní radovánky - prosinec


Škola Škola

Vánoce ve školní družině - prosinec


Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola

Barevný týden ve II. oddělení - 16.-20.2.2015


Škola Škola Škola

Vynášení Moreny - 23.3.2015


Škola

Výtvarná dílna ve školní družině - 20.4.2015


Škola Škola Škola Škola Škola

Den Země II. oddělení ŠD - 21.4.2015


Škola Škola

Den dětí - 29.5. a 4.6.2014


Den dětí jsme oslavili už 29. 5. Děti z I. oddělení hned po obědě navštívily cukrárnu a pochutnaly si na zmrzlině. Odpoledne si pro ně paní vychovatelka Schwarzbergerová připravila hry na školním hřišti. Úkoly jako slalom na koloběžce, hod na koš, švihadlo a házení na tygra byly štědře odměňovány bonbóny.

II. oddělení bylo s paní vychovatelkou Čechákovou v Kleštínku, kde se bavili malováním na asfalt. Cukrárnu navštívily děti 4. 6. a hry na školním hřišti mají před sebou.Malování v Kleštínku - 2. 6. 2015


Škola Škola

Galerie na zámku v Citově - 1.6.2015


Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže pro děti Mikroregionu Království . Na téma "Sladkovodní šplouchání" dívky z I. oddělení ŠD Veronika a Simona Novákovy a Veronika Zatloukalová vyrobily pexeso s obrázky k tématu. Za originalitu zpracování získali cenu poroty. Z II. oddělení ŠD se soutěže zúčastnila Adéla Navrátilová. Vyrobila "akvárium".


Škola Škola ŠkolaRok ve školní družině 2013 – 2014


Vynášení Moreny - 21.3.2014


Škola

Jízda zručnosti na koloběžce - 20.5.2014


Vítězové: 1. Sam Polák, 2. Kačka Skálová, 3. Adéla Navrátilová a 1. Hela Kopřivová, 2. Dita Janošťáková, 3. Verča Němcová


Škola Škola Škola

Projekt "Zábavná vlastivěda" - 20.3.2014


Škola Škola Škola Škola Škola

Vánoční nadílka - 20.12.2013


V pátek 20. 12. 2013 jsme se rozloučili se starým rokem. Obě oddělení se sešly u vánočního stromečku, děti přednesly připravené básničky a společně jsme si zazpívali vánoční koledy. Největší radost se dostavila, když byly odhaleny nové hračky, které letos paní vychovatelky nakoupily z příspěvku Rady rodičů při naší škole. Nové hry dětem zpříjemnily návrat do školy po novém roce.


Škola Škola Škola

Výtvarná soutěž " S podzimníčky u čaje a svíčky " - 21.11.2013


Na setkání se skřítky Podzimníčky se v naší družíně každoročně těšíme. Loučíme se tak s létem a zpříjemníme si podzimní dny. Nejprve jsme se v družině učili pojmenovat všechny podzimní plody a potom dostaly děti za úkol vytvořit své Podzimníčky. Na výrobu použily listy, kukuřice, šišky, kaštany, žaludy, jeřabiny, šípky, dřevěné špalíky a větvičky. Na pomoc si někteří přizvali rodiče nebo sourozence. Sešlo se nám celkem 23 Podzimníčků, ze kterých jsme si udělali malou výstavku na chodbě školy. Snahu, zručnost a nápaditost odměnily p. vychovatelky diplomy a drobnými cenami. vychovatelky ŠD


Škola Škola

Rok ve školní družině 2012 – 2013


VYNÁŠENÍ MORENY - 2.4.2013


Letos nám počasí moc nepřálo, tak jsme šli vynášet Morenu až po Velikonocích v úterý 2. 4. 2013. Děti zazpívaly písničku a řekly básničky, které se v družině naučily. Doufáme, že se zima nevrátí a překvapí nás teplé jaro. Další akce ŠD:

-výtvarná soutěž "Galerie na zámku v Citově"

-Den Země

-návštěva kina

-recitační soutěž

-jízda zručnosti

-výlet lodí "Morava"


Škola

VELIKONOČNÍ ODPOLEDNE - 27.3.2013


Jako každý rok, tak i letos jsme pro děti uspořádali velikonoční odpoledne, kde si mohly děti vyrobit několik výrobků. V každém oddělení bylo několik stanovišť, kde si děti vyrobily:

-papírová přáníčka

-beránka z vaty

-ozdoby do květináčů

-ozdobily si vyfouklá vajíčka

Všechny výrobky si děti mohly odnést domů.


Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola

KARNEVAL VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ - 1.3.2013


V pátek 1. 3. 2013 jsme si udělali v II. oddělení karneval. Děti si donesly masky a po obědě jsme mohli začít. Zahrály si hru "Pošli balónek", kde vyhrála Kačka Konopčíková a Martin Bartl. Také hrály oblíbenou hru "židličková", tady byla vítězkou Nicol Krčková. Navštívili jsme I. oddělení, kde vyhlásily děti masku, která se jim líbila a to byla Kačka Konopčíková (mažoretka). My si také vyhlásili masku a byly to rovnou dvě, Dita Janošťáková (bříšní tanečnice) a Nicol Krčková (tygřík). Děti dostaly odměny a už se těší na další karneval.


Škola Škola Škola Škola Škola Škola Škola

Rok ve školní družině 2011 – 2012


Jaro, léto, podzim, zima – celý rok je prima. Pod tímto heslem probíhal i letošní školní rok. Je červen, tedy čas ohlédnout se a připomenout si, co jsme vlastně dělali.


PODZIM

1. září jsme zapsali do školní družiny celkem 60 žáků, kteří byli rozděleni do dvou odděleních. Paní vychovatelky Schwarzbergerová a Čecháková je přivítaly v nově zrekonstruovaných prostorách naší družiny. Hned jak jsme si stanovili pravidla, která budeme dodržovat a seznámili jsme se s prostředím školní družiny a školní jídelny, odstartovala první družinová soutěž – turnaj v PEXESE. Drobné odměny, které si vítězové odnesli, byli motivací při další soutěži ve zpěvu. Nezapomíná na nás ani místní kino. V září nás pozvalo na animovaný film „Rio“ a v říjnu jsme byli na pohádce „Medvídek Pú“. Na vycházkách jsme pozorovali přírodu, objevovali stopy zvířat a inspirovali se barvami podzimu. Pestré listy a podzimní plody jsme použily k výtvarnému tvoření. Nezapomněli jsme ani na hallowenská strašidla.


ZIMA

Letošní zima dětským hrám moc nepřála. Plánované hry na sněhu se změnily pouze v zimní vycházky s pozorováním zvěře a změn v přírodě. Ovšem prosincovou předvánoční atmosféru jsme si užili. Každý týden jsme věnovali některému tématu, které jsme zahájili na pondělním adventním sezení při svíčkách. První týden byl o adventu, svátku Mikuláše a nezapomněli jsme ani na „Barborku“ . Další adventní sezení bylo věnováno symbolům vánoc. Třetí beseda se všem líbila nejvíc – byla o štědrovečerních lidových pokrmech a došlo i na výrobu nepečeného cukroví. Poslední vánoční povídání bylo o vánočních zvycích. S těmito vánočními tématy bylo samozřejmě spojeno spoustu výtvarného tvoření. Všechna tato teorie byla doplněna také praktickými ukázkami ve „Valašském muzeu v přírodě“ v Rožnově, kde jsme se byli podívat. Mrazivé dny jsme si dále zpestřili v únoru družinovým karnevalem i s pohoštěním.


JARO

Dominantní pro jarní měsíce byla příprava velikonoc. Tak jako vánoce i velikonoce jsou příležitostí k výtvarnému využití. V naší družině se každoročně pořádá velikonoční odpoledne, kde si zdobíme kraslice, vyrábíme různá přáníčka a velikonoční motivy. Součástí jara je také vynášení Moreny. Za doprovodu písně „Smrt plave po vodě“ jsme naši Morenu odnesli až ke splavu do Kleštínka, kde jsme se rozloučili s letošní zimou. A protože se všem líbí hlavně soutěže a následné odměňování, byla v březnu vyhlášena recitační soutěž. Zapojily se skoro všechny děti. Vdubnu nikdy nezapomeneme připomenout si Den Země. V jednotlivých odděleních probíhaly besedy a soutěže. Nakonec jsme vyjádřili “Svět podle dětí” ve svých výtvarných pracech. Nezapomínáme na kulturu a tak jsme navštívili film “Alvin a Chipmankové”, kde jsme se výborně bavili.


LÉTO

Květen a červen je každoročně ve znamení výletů. Žáci se podívali do Prahy, Ostravy i na zvířátka v Zoo na Kopečku. V posledním školním měsíci jsme dost soutěžili. Ceny se rozdávaly za jízdu zručnosti na koloběžce, za malování na školní zídku, první oddělení vyhodnotilo celoroční soutěž v aktivitě “Motýlek” a v druhém oddělení sbírali “Třešničky”. Vyvrcholením školního roku bylo vystoupení na akademii, kde žáci opět zklidili velký úspěch u diváků – rodičů.


Jelikož k tomuto všemu musíme plnit úkoly Třídního vzdělávacího programu a první oddělení má vlastní celoroční přírodovědný projekt se spoustou úkolů a her, máme po celý rok co dělat, abychom také stihli využít všechny hračky, které v družině máme. A co jsme nestihli letos, to napravíme v příštím školním roce. Vychovatelky ŠD


Škola Škola Škola Škola Škola Škola

Výtvarná soutěž "Galerie na zámku v Citově"


Škola

Školní družina

Školní družinu navštěvují převážně žáci 1. – 3. tříd. Po celý školní rok vychovatelky připravují pro děti pestrý program. Práce školní družiny probíhá dle vytvořeného výchovně vzdělávacího programu, který navazuje na učební program Základní škola. Práce ve školní družině je realizována i formou zájmových kroužků, například pohybového a keramiky. Děti v průběhu celého školního roku sbírají starý papír, pomerančovou kůru. ŠD vyučuje dle vlastního školního vzdělávacího programu, který je samostatným dokumentem.

Po dlouhé době se místnosti družiny dočkaly obnovy. Počátkem září 2010 byla zakoupena barevná nábytková sestava a pestrý koberec do 1. oddělení.

Škola Škola Škola Škola
Škola


Z činnosti školní družiny

Vynášení Moreny

Tradičním pohanským rituálem praktikovaným i dnes je vynášení Morany a její upálení a posléze její utopení. Nejčastěji se Morana hází z mostu nebo ze skály. Je velmi zajímavé, že přes tisícileté potírání pohanských rituálů se dodnes zachoval jeden z nich ve velmi živém zvyku vynášení Morany. Moranu, kterou představuje figurína nebo samorost, kořen nebo větev, nese mladá dívka v čele průvodu. Morana má na krku náhrdelník ze šnečích ulit (symbol smrti) a šálu (symbol zimy). Utopená hořící figurína je ve vodě lidmi kamenována.


Škola Škola Škola Škola

Soutěž o nejhezčího klauna

Škola Škola Škola