Rodiče
Poradna

Pro rodiče: Jak mluvit s dětmi o válce - Reakce dětí na válku - Nabízená pomoc

Jak mluvit s dětmi o válce (pdf)
Reakce dětí na katastrofickou událost (pdf)
Kontaky psycho pomoc - Ukrajina (pdf)

Preventivní videa pro žáky a rodiče

Kyberšikana - proč vzníká a jaké jsou její nejčastější motivy:

Kybergrooming - nebezpečné seznamování v online prostředí:

Digitální stopy:

Sociální bubliny a sociální sítě:

Náplň činnosti školního metodika prevence

•Kontrola tvorby a kontrola realizace preventivního programu školy.

•Koordinace a participace na realizaci aktivit školy zaměřených na prevenci záškoláctví, závislostí, násilí,vandalismu, sexuálního zneužívání, zneužívání sektami, prekriminálního a kriminálního chování, rizikových projevů sebepoškozování a dalších sociálně patologických jevů.

•Metodické vedení činnosti pedagogických pracovníků školy v oblasti prevence sociálně patologických jevů (vyhledávání problémových projevů chování, preventivní práce s třídními kolektivy apod.).

•Koordinace vzdělávání pedagogických pracovníků školy v oblasti prevence sociálně patologických jevů.

•Koordinace přípravy a realizace aktivit zaměřených na zapojování multikulturních prvků do vzdělávacího procesu a na integraci žáků/cizinců, prioritou v rámci tohoto procesu je prevence rasizmu, xenofobie a dalších jevů, které souvisí s otázkou přijímání kulturní a etnické odlišnosti.

•Koordinace spolupráce školy s orgány státní správy a samosprávy, které mají v kompetenci problematiku prevence sociálně patologických jevů, s metodikem preventivních aktivit v poradně a s odbornými pracovišti (poradenskými, terapeutickými, preventivními, krizovými a dalšími zařízeními a institucemi), které působí v oblasti prevence sociálně patologických jevů.

•Kontaktování odpovídajícího odborného pracoviště a participace na intervenci a následné péči v případě akutního výskytu sociálně patologických jevů.

Schránka důvěry pro žáky

Dokumenty prevence