Rodiče

Školní poradenské pracoviště 2023/24 + konzultační hodiny
Program poradenských služeb

Poradna

Naše škola spolupracuje s mnoha odbornými pracovišti. V případě, že rodiče mají zájem žádat o odklad školní docházky svého dítěte, chtějí žádat o povolení vzdělávání žáka dle individuálního plánu nebo chtějí odbornou pomoc při řešení výukových a výchovných problémů svých dětí, případně radu při rozhodování o volbě budoucího povolání svého dítěte – mohou se obracet na tato pracoviště: PPP Olomouc a PPP Přerov.

Tato pracoviště nabízejí možnost pedagogicko psychologického vyšetření žáků s poruchami učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie atd.). Dále nabízejí vyšetření žáků před vstupem do základní školy (odklad školní docházky), pomoc při diagnostikování žáků před vstupem na střední školy (zaměření, schopnosti žáků), měření různých typů inteligence (matematická, obrazová atd.), vyšetření žáků mimořádně nadaných (vzdělávání dle individuálního vzdělávacího plánu) a další služby.

Pokud rodiče žáků s poruchami učení usilují o vzdělávání svého dítěte dle individuálního vzdělávacího plánu, je třeba žádost o vzdělávání dle IVP doložit vyšetřením tohoto odborného pracoviště.

Pedagogicko-psychologická poradna Olomouckého kraje

Jednotlivá pracoviště