< ZS Brodek u Prerova
Škola

Kontakty

Škola

I. stupeň – sborovna 581 741 139

Škola

2. stupeň – sborovna 581 277 893

Škola

ředitelna,
kancelář školy
581 741 140

Škola

zs.brodek@volny.cz
581 741 140


Užitečné odkazy

městys

městys
Brodek u Přerova

městys

www.seznam.cz

městys

IVOŠ




Ocenění společnosti Scio

Další odkazy


Aktivity školy
Školní rok 2009/2010
Škola

Časopis

Školní časopis

Časopis

Adopce na dálku

Škola

Omlouvání žáků

Adopce na dálku, 20.5.2010

Dne 20. května 2010 jsme adoptovali chlapce jménem Anthony Salvador D'Souza. Žáci si ho sami vybrali na internetu. Je mu 8 let a pochází z tříčlenné rodiny. Matka pracuje jako služebná. Anthony chodí do 2. třídy, rád sportuje a chtěl by pracovat u policie. Pochází z Indie.

Škola

Škola mu částkou 5000,- Kč, na kterou přispěla většina žáků naší školy, zaplatila učebnice, uniformu, jídlo ve škole, zdravotní péči a částečně školné na celý kalendářní rok.

Příspěvek se posílá vždy nejpozději do konce března daného roku na konto Diecézní katolické charity v Hradci Králové. Závazek jsme podepsali na dobu neurčitou.

Antonymu jsme také poslali první dopis, do kterého jsme vložili malé dárky (omalovánka, nálepky, nafukovací balónky). Aby s Anthonym neztráceli kontakt ani žáci, kteří již školu opustili, budeme zde zveřejňovat vzájemnou korespondenci i veškeré informace, které o Anthonym obdržíme.

Děkujeme všem žákům i rodičům, kteří svou částkou přispěli. I vy jste adoptivní rodiče našeho Anthonyho.

Mgr. Jitka Navrátilová – kontaktní osoba projektu


Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobou akci budou další informace dostupné v sekci projekty/adopce.


Návštěva zvonařské dílny v Brodku u Přerova, 26.4.2010

Škola Škola Škola
Škola Škola Škola
Škola Škola Škola

Úklid hřiště na I. stupni, 26.4.2010

Včera 26. dubna jsme uklízeli naše malé hřišťátko u budovy prvního stupně. Pracovníci obecního úřadu s panem policistou nám půjčili hrábě, sběrací ručky, a poskytli nám pozornost a podporu.Po úklidu jsme jen tak trochu využili doskočiště pro skok daleký, ale opravdu takhle provádět tělesnou výchovu nelze. Děti o tom psaly do svých sešitů, hodnotily a zamýšlely se, kritizovaly negativní chování některých lidí i své. Obecní úřad nám slíbil dát na hřiště odpadkové koše, ale nejlepší by byl kamerový systém a viníky potrestat. Přejeme všem příjemné dny.

Mgr. Bařinová a páťáci


Návštěva Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, 20.dubna 2010

Dne 20.dubna 2010 navštívili žáci prvního a druhého ročníku Valašské muzeum v přírodě. Muzeum se skládá ze tří část: Dřevěného městečka, Mlýnské doliny a Valašské dědiny, která byla cílem naší výpravy. V průběhu prohlídky se děti mohly seznámit se způsobem života na Valašsku v době více jak před sto lety. A protože je jaro, tak jsme se seznámili s jarními pracemi a samozřejmě i s domácími zvířaty, která nechyběla na každé vesnici. Jako například kůzlata a pro Valašsko tolik typické ovečky. Dozvěděli jsme se co vše a jak se dá z ovčích produktů vyrobit, od zpracování mléka a následné výroby sýrů a brynzy až po zpracování ovčí vlny od jejího ostříhání až po výrobu oblečení jako byly rukavice, ponožky, vesty či kabát. Dětem bylo umožněno vyzkoušet si rozčesat vlnu a utkat nitě na kolovrátku. Měli jsme rovněž možnost si vyzkoušet jak to vypadalo ve škole před sto lety. Jak a s čím se děti učily.

Mgr. Dana Ředinová


Návštěva Osvětimi, 17. - 18.4.2010

Dne 18. dubna 2010 jsme se v 05:45 hodin vydali do Polska do koncentračního tábora OSVĚTIM. Ráno jsme přišli k druhému stupni naší školy, kde jsme měli sraz. Asi po deseti minutách tam dorazil autobus, kterým jsme měli odcestovat na ono určené místo. V autobuse bylo i pár cizích lidí, ale to nám vůbec nevadilo. Celou cestu autobusem jsme přemýšleli, jaké to tam asi bude. Všichni měli vyděšené výrazy na obličejích. Ale nesmíte se nám divit, nikdo nevěděl, co je čeká.

Asi po dvouhodinové zábavné cestě, jsme dojeli na místo, kde už to každý poznal. Byl to koncentrační tábor Osvětim. Zastavili jsme na velkém parkovišti před vchodem. Ještě jsme měli chvíli čas, a tak si většina lidí odskočila na toaletu. Za chvíli nás zavolala naše paní průvodkyně, která s námi jela autobusem. Každý přistoupil k pultu, kde dostal sluchátka na uši, aby slyšel našeho průvodce v Osvětimi. Vstoupili jsme na malý plácek. Tam nám průvodce řekl, na jakou stanici si máme naladit sluchátka, abychom ho slyšeli. Pomalu jsme začali vycházet. Každý, kdo měl foťáky, kamery a další jiné věci, je hned využil, protože to bylo opravdu strašné, ale zároveň i zajímavé poznat takovou památku.

V Osvětimi jsme strávili asi necelé tři hodinky. Viděli jsme šibenice, náměstí, kde zavraždili více než 1 000 000 lidí, spoustu různých fotek, lidí, kteří zde zahynuli, oblečení, které se zde nalezlo po zdejších lidech, boty, vlasy (asi dvě tuny), kufry (které jim zabavili, když přijeli do tábora), obroučky od brýlí a jiné věci. Zkrátka mi bylo do breku. Také jsme viděli plynovou komoru, kde mučili hlavně malé děti. Po projití koncentračního táboru Osvětím jsme se šli ještě podívat na film, který byl také děsivý.

Vrátili jsme se zpět k autobusu a vydali jsme se na další, pětiminutovou cestu do vedlejšího tábora BŘEZINKA. Tenhle tábor byl opravdu asi nejhorší. Šli jsme na rozhlednu, kde jsme viděli celý tábor se vším všudy. Dříve tu bylo 300 budov, ale nyní je tu jen kolem 30, protože další budovy Němci vypálili, aby po nich nezbyla žádná stopa. Ale zbyla. Mohli jsme se jít podívat do několika z těchto budov. Tyhle budovy byly vlastně celé ze dřeva. Nahoře bylo pár okýnek, asi ve velikosti dlaně. Budova měla délku okolo 50 metrů a šířku okolo 8 metrů. Do tady takové budovy (stáje) se bohužel muselo naskládat kolem 1000 lidí.

Bylo tam pár postelí, na kterých většinou spali tři lidé. Jen si to představte, podobná velikost postele jako je ta vaše a musí se na ní vyspat tři lidi, někdy i čtyři. Ale většina lidí sedí na zemi, úplně zmrzlá a zbytek lidí je mrtvých. Topení, deky, voda, pro ně vůbec neexistovala. Dostali dva kbelíky s vodou pro celou hromadu lidí. Toalety tu byly příšerné. Byl to vlastně nějaký kousek betonu, ve kterém měli vytesané kulaté díry, do kterých svou potřebu museli konat. Za chvíli to bohužel všechno přetékalo, ale oni v tom museli žít.

Okolo třetí hodiny už byli všichni šťastni, že mohou jet domů, protože takový zážitek se jen tak nedostane z paměti ven. Myslím si, že jsme se trošku poučili. Jak moc dobře se máme a hlavně, že jsme všichni zdraví. S krátkou přestávkou jsme dorazili domů do Brodku okolo 5 hodiny.

Děkujeme paní učitelce Navrátilové, že nám umožnila tento celoživotní zážitek.

Edita Sedlaříková, 9. třída

Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobou akci budou další informace dostupné v sekci projekty/holocaust.


Škola Škola

Pěvecká soutěž na I. stupni , 16.4.2010

V pátek 16. dubna 2010 proběhla v naší tělocvičně pěvecká soutěž. Zúčastnili se jí prvostupňoví sólisté třídních kol za přítomnosti všech žáků a bodující poroty sestavené z učitelů. Ze šestnácti interpretů v 1. a 2. kategorii uspěli nejlepší: zlatá medaile - 1. místo, diplom a věcný dar Veronika Chrástecká a Ondřej Brhlík ve starší kategorii, Gabriela Jaklová v mladší kategorii . Červená medaile, diplom a věcný dar pro Nicolu Knoflíčkovou ve starší kategorii a pro dvojici Adélu Derkovou a Michaelu Drápalovou v mladší kategorii. Pro modrou medaili, tj. třetí místo, diplom a věcný dar si zazpívali: Leona Zatloukalová a Marie Vystrčilová v mladší kategorii a Martin Chrástecký ve starší kategorii . Ostatní zpěváci obdrželi Čestné uznání a sladkost . I když se intonace, rytmus, estetický dojem nebo horeografie někde vytrácela, můžeme být spokojeni s výsledky velkého usilí, protože už samotný pěvecký projev na veřejnosti je pro mladší školní děti velká zkušenost, odvaha a úspěch. Obrázky všech jsou vystaveny na 1.stupni ZŠ. Děkuji zúčastněným.

Mgr. Bařinová Ilona


Velikonoční tradice a zvyky, 30.3.2010

Dne 30.března 2010 navštívili naši žáci 3.,4. a 5.ročníku zámek v Náměšti na Hané s programem“ Velikonoční tradice a zvyky na Moravě“. V první části prohlídky byly zobrazeny dny před Velikonocemi i s názornou ukázkou prací, činností a zvyků, které byly v dřívější době před Velikonocemi zcela běžné. Velikonoce, to byla doba, kdy se také vítalo jaro, uklízel se a zdobil dům. I naše děti měly možnost si v dílnách vytvořit malou velikonoční výzdobu, kterou si přivezly domů na památku.

Poslední část návštěvy byla věnována výstavě moravských krojů i s popisem jeho jednotlivých částí, ukázkou různých technik výroby kraslic a pomlázky. Celý den se vydařil, děti si domů odvezly nejen velikonoční ozdoby, ale i spoustu nových vědomostí ohledně velikonočních tradic a zvyků.

Mgr. Irena Rojková


Návštěva výstavy "Hry a klamy" v Olomouci, 29.3.2010

Dne 29. března jsme se vypravili spolu s 8. třídou do Olomouce na výstavu „Hry a klamy“ . Bylo tam plno zábavných her, např. : PACHY, TABULE, SKLÁDAČKY a různé HLAVOLAMY. Bylo to supéér , pořád jsme si tam jenom hráli . Nechtěli jsme ani odjet zpátky do školy. Sice některé hry nebo hlavolamy byly dost složité ale i přesto nás to velmi bavilo. Nejvíce nás pobavila hra, která se jmenovala OTLAČOVACÍ TABULE. Tohle se nám všem líbilo, protože nás bavilo otlačovat si hlavy. Ještě nás zaujala hra PACHY, u níž jsme hádaly podle vůně či zápachu charakteristické látky či suroviny z kuchyně.

Tereza Dobešová a Barbora Füllová, 7. třída


Návštěva Obecního úřadu v Brodku u Přerova, 16.2.2010

Dne 16.února 2010 žáci 4. a 5.ročníku v rámci svého vzdělávacího programu ve vlastivědě navštívili po domluvě místní obecní úřad S radostí nás přijal zástupce starosty pan Kovář.

Samotná návštěva byla dopředu připravena a měla tento program:

  1. politické strany, sdružení, volby zástupců, délka volebního období
  2. počet členů zastupitelstva, členů rady, volba starosty a jeho zástupce
  3. činnost obecního úřadu- konkrétně, legislativní povinnosti
  4. zdroje příjmů peněz-konkrétně
  5. jejich přerozdělování
  6. poplatky známé i neznámé
  7. diskuse a otázky od dětí
  8. poděkování

Návštěva splnila svůj konkrétní účel. Děti velice zajímá, jak funguje obec, kde se vybírají peníze a za co se vydávají. Pan Kovář byl jistě překvapen, jak devítileté a desetileté děti mají přehled o místních poplatcích, kdy se budou opravovat chodníky a jakým způsobem se vylepší naše škola.

Na všechny otázky dětí pan Kovář srozumitelně odpověděl.

Mgr. Irena Rojková, Mgr. Ilona Bařinová


Barevný týden na I.stupni, 15. - 19.2.2010

Velice příjemné vyučování čekalo naše žáky v týdnu od 15. do 19.února 2010. V pondělí se všichni rozkoukávali, ale hned v úterý začali žáci soutěžit s mimořádným elánem. Každý den byly vyhlášeny barvy a žáci prohlédávali doma všechny možné skříně a oblékali vše, co se dalo, ale i nedalo, babičky šily a maminky pomáhaly, jen ať žáci ve škole pěkně barevně ladí.

Každý den žáky povzbuzovala, kontrolovala, ale hlavně fotila paní učitelka Ilona Bařinová, která svým šarmem, extravagantním oblečením, ale hlavně svým projevem, ať pěveckým či slovním, dávala této soutěži glanc. Málokdo má takové komediální vlohy.

Celý týden proběhl velice radostně a na konec došlo i k hodnocení. Protože se vlastní soutěže zúčastnila většina žáků, byli všichni odměněni za své barevné oblečení sladkostmi, ale v daný barevný den mohl vyhrát vždy jen jeden.

1.třída zvítězila za černý den.

2.třída byla nejbarevnější v modrém dni.

4.třída vyhrála žlutý den.

5.třída zvítězila v bílém dni.

Všechny třídy byly odměněny diplomy a blahopřejeme jim.

Irena Rojková, Ilona Bařinová


Škola Škola

Projekt Holocaust

U příležitosti Dne památky obětí holocaustu (65. výročí osvobození Osvětimi) – 27. ledna 2010 jsme se rozhodli uskutečnit v 7.-9. třídě PROJEKT HOLOCAUST. Vzhledem k tomu, že žáci o této problematice příliš nevěděli, prolínalo se toto téma různými předměty.

beseda

V dějepise se žáci seznámili se základními historickými fakty, ve slohu dělali výpisky a výtah na dané téma, 9. třída události literárně zpracovávala. V mediální výchově jsme se zaměřili na propagandu, kterou nacisté použili pro Mezinárodní komisi Červeného kříže v Terezíně. V zeměpisných praktikách žáci hledali na mapě koncentrační tábory, v občanské výchově hovořili o extrémistických hnutích dnes. V hudební výchově se seznámili s operou Brundibár, která byla uvedena v Terezíně.

Žáky upoutaly také dokumentární filmy, záznamy pamětníků, 9. třída zhlédla film Lebensborn, Pramen života.

V úterý 16. 2. 2010 jsme měli tu čest přivítat na naší škole paní Galdošíkovou, která pochází z Volyňských Čechů a prožila nucené práce v Německu za 2. světové války. Žáci pozorně poslouchali jejímu poutavému vyprávění, které jim tuto smutnou dobu zasadilo do konkrétních lidských osudů.

Projekt dále pokračoval divadelním (2.3.2010 – Moravské divadlo „Doma u Hitlerů“) i filmovým představením (17.3.2010 – kino Hvězda, Přerov – Wintonovy děti) a vyvrcholil dvěma zájezdy:

18. 4. 2010 - jednodenním zájezdem žáků 9. ročníku s cestovní kanceláři "Peřej tour" z Olomouce do Osvětimi

23.-24. 6. 2010 dvoudenním zájezdem do Terezína, který sponzorovala Terezínská iniciativa (hradila náklady spojené s dopravou) a Rada rodičů (zaplatila částku náklady za prostoj a čekání autobusu v Terezíně). Všem sponzorům děkujeme.

Mgr. Jitka Navrátilová


Návštěva paní Gajdošíkové ve škole


beseda

Dne 16. 2. 2010 naši školu navštívila paní Gajdošíková. Je to postarší paní, která na vlastní život zažila nucené práce za 2. světové války v Německu. Byl to pro ni nejhorší zážitek v jejím životě.

Paní Gajdošíkovou do naší školy dovezla paní učitelka Navrátilová. Bylo to asi po druhé vyučovací hodině. Přišla do třídy, kde nás bylo mnoho žáků, a začala vyprávět. Všichni mlčeli jako rybky, protože to bylo opravdu zajímavé. Říkala nám, jak musela pracovat, uklízet a pomáhat ostatním lidem. Ještě před tím nám paní učitelka řekla, že se jí nemáme ptát na takové hodně osobní a brutální otázky, ohledně zabíjení Židů, protože to pro ni bylo opravdu hodně smutné. Samozřejmě, že nás to všechny zajímalo, ale neodhodlali jsme se zeptat, abychom jí neublížili. Ale například nám řekla, že když třeba nějaké malé dítě přelezlo plot, který měli jako zábranu, hned přistoupil voják, zvedl děťátko za nohy hlavou dolů a bouchl ho hlavou o sloup, který byl hned poblíž. To je tak odporné, nechápeme, jak to mohl někdo udělat. Všem se nám chtělo brečet, bylo to tak smutné. Paní Gajdošíková vypadala taky hrozně smutně, protože to opravdu muselo být strašné.

beseda

V Německu neměli moc jídla, ale naštěstí se paní Gajdošíkové podařilo dostat se k sedlákovi, a tak dostala aspoň někdy trošku více jídla. Tím se také zachránila, protože většina lidí umírala na hladovění a špínu. Nikdy bych to nechtěla zažit.


Byli jsme rádi, že nám přišla povyprávět svůj vůbec nejhorší zážitek života.


Poděkovali jsme jí, dali jsme jí dárky, které si každá ze tříd připravila, a odešli jsme zpět do tříd učit se. DĚKUJEME.

Edita Sedlaříková, 9. třída


Recitační soutěž – školní kolo II. stupeň - 11.2.2010

Dne 11.2.2010 se v jazykové učebně II.stupně konalo školní kolo recitační soutěže. Atmosféra byla napjatá, neboť se zúčastnilo 16 žáků ve dvou kategoriích podle ročníků. Někteří žáčci měli básničky velmi veselé a vyloudili nám úsměv na rtech. Jiní zase smutné, ale nám to nevadilo, aspoň jsme se nad nimi zamysleli. Za hodinku bylo odrecitováno a nejlepší poetové dostali diplomy a sladkosti. Dva nejlepší z každé kategorie postupují do okresního kola v Přerově. A jak to tedy dopadlo?

I. kategorie (6. a 7. ročník)

1. místo Dominik Havran

2. místo Matyáš Zachara

3. místo Tadeáš Zbožínek, Ivoš Horák

II. kategorie (8. a 9. ročník)

1. místo Matěj Hřivna

2. místo Veronika Dörrichová

3. místo Jiří Mařák

cena za dramatický projev

Marcel Řezníček


Děkujeme všem žákům, kteří měli odvahu stanout před publikem a potlačit trému!!!!!

Milan Vráblík


Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola

Recitační soutěž – školní kolo I. stupeň - 26.1.2010

Porota: Mgr. Ilona Bařinová, Mgr. Alena Kocianová, Mgr. Libuše Komárková, Mgr. Irena Rojková

Soutěžící:

I. kategorie

2. třída - Marie Vystrčilová, Jasmína Džubáková, Leona Zatloukalová, Veronika Budařová

3.třída - Ondřej Brhlík, Jeroným Dubák, Nicola Knoflíčková, Květa Dančáková

II. kategorie

4. třída - Jaroslav Zbožíček, Martina Horáková

5.třída -Veronika Chrástecká, Anna Bradová, Gabriela Skoupilová, Tomáš Hajas, Petr Bundi,l Jaroslav Plánička

Dne 26.ledna 2010 proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže žáků 2.-5.ročníku.. Soutěžící se představili s krátkými a veselými básničkami a porota utvořená z p. učitelek měla velice obtížný úkol, a to rozhodnout, kdo patří k nejlepším recitátorům ve své kategorii.

beseda

Porota rozhodla takto:

Nejlepší recitátoři v I. kategorii:

Nicola Knoflíčko

Jasmína Džubáková

Marie Vystrčilová

Nejlepší recitátoři v II. kategorii:

Veronika Chrástecká

Tomáš Hajas

Petr Bundil

Jaroslav Zbožínek

Dva nejlepší recitátoři z každé kategorie budou vysláni na okresní kolo recitační soutěže do Přerova.

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme.

Za porotu Mgr. Irena Rojková


Spanilá jízda starších žáků skončila - 9.1.2010

Ve středu se naši starší žáci rozjeli k dalšímu kolu Orion florbal cupu. V nám již známém a nikterak příjemném prostředí jsme se chtěli pokusit o malý zázrak v podobě dalšího postupu. Bohužel zde již byli všichni soupeři nad naše síly

Projevila se především větší fyzická vyspělost soupeřů. Po taktickém výkonu nemám hráčům co vytknout. Opět skvěle takticky zvládnutá utkání. Bohužel soupeř byl silnější a rychlejší. A díky své výškové převaze oproti našim hráčům byl všude o krok dříve. I tak utkání byla vyrovnaná a nebýt i trocha smůly, mohlo být vše naopak.

První utkání bylo vyrovnané až do samotného v závěru, když jsme 2 minuty před koncem nastřelili břevno a soupeř zanedlouho rozhodl o osudu utkání přesnou střelou z poloviny hřiště, kterou ale Koplík naprosto neviděl.

V druhém utkání nám rozhodčí neuznal gól. Nebýt tohoto mohli jsme mít další body. Volný úder zahrál Čtvrtlík, který přihrál Klímovi a ten se přesně trefil k tyči. Bohužel rozhodčí byl jiného názoru a gól neuznal. Soupeř opět udeřil téměř z protiútoku a opět tak vlastně rozhodl. Před posledním utkáním již bylo rozhodnutu a do brány tak putoval na odzkoušenou náhradník Řezníček. Zde se bohužel projevila nezkušenost a nerozchytanost. Soupeř nás tedy naprosto vyškolil v střelecké aktivitě. Důležitější ale je, že brankář Řezníček získal cenné zkušenosti. I tak za skvělé výkonu v celém turnaji všem děkuji a doufám že v příštím ročníku půjdeme ještě dál.

Pavel Hausner


Historická premiéra starších žáků - 11.12.2009

Historická premiéra čekala dnes starší žáky Pirates. Nastoupili totiž ke svému prvnímu turnaji. A to Orion Florbal Cupu v Hranicích na hale Cement. Možná to také zůstane na dlouhou dobu největším úspěchem mladých Pirátů. Ti se totiž v neskutečně naplněné konkurenci dokázali probojovat do dalšího kola, jenž je čeká ve středu, když vyhráli s přehledem skupinu D. Soupeře ale neměli vůbec lehké.

Naopak, utkali se s nejtěžšími soupeři jaké mohli dostat. Obrovskou výzvou byli hlavně hráči ZŠ Trávník, kteří byli považováni za favority turnaje. Jenže ani tento tým nabitý hokejisty a florbalisty s Přerova si nedokázal s našimi mladíky poradit. Stejně tak ani další silný soupeř z Kojetína. Posledním soupeřem měla být Horní Moštěnice. Pravděpodobně největší outsider turnaje. Ten ale nakonec byl přesunut do skupiny C. Až obrovským překvapením pro mě bylo, jak hráči dokázali plnit taktické pokyny. Za celý turnaj udělali jedinou chybu, což se zdá až neskutečné. A to jsem musel opravdu hodně přemýšlet, abych ji našel. Výkon mladíků byl naprosto famózní. Junioři by si zde možná měli vzít příklad a něco se naučit.

V prvním utkání proti Kojetínu jsme chtěli alespoň bod. O to větší radost panovala po nejvyšším vítězství v celém kole a to 5:1. Když se trefili Odstrčil, 2x Klíma, Daněk a v poslední vteřině vítězství pečetil Hanzlík. Fantastické zákroky předvedl také golman Koplík, jenž v bráně naprosto zastínil brankáře z ostatních týmů. Druhé utkání s Trávníkem bylo klíčové. Teoreticky by k postupu stačila remíza, ale na to jsme spoléhat nechtěli. Právě zde se ukázalo, jak důležité je dodržovat do puntíku taktické pokyny. Zápas ani pořádně nezačal, když se po standardce trefil beckhendem Poledňák a vedli jsme 1:0. To nás už ale čekali pouze krušné chvíle. Totální obrana a rychlé brejky, to bylo to na co jsme spoléhali. Neskutečné výkony v bráně předvedl opět Koplík, který nepustil za záda ani jednu střelu a mnozí jen s užaslým pohledem sledovali jeho vystoupení proti borcům z Trávníku. 2 minuty před koncem se po levém křídle rozběhl Klíma a byl faulován. Ke standardce se postavil Daněk a střelou téměř z poloviny hřiště překonal brankáře podruhé a bylo hotovo. V poslední minutě ještě mohl tento balet dovršit Klíma ze samostatného nájezdu, ale bohužel nebyl úspěšný.

I tak jsme si ale vítězství a postup nenechali vzít. Po utkání se chodbou a šatnou řinul oslavný jásot hráčů a radost z postupu neznala mezí. Alespoň jedna pozitivní věc, která nás může po první polovině sezony těšit, je práce s mládeží. Teď je důležité neusnout na vavřínech a dále tvrdě pracovat a především se ve středu pokusit o další zázračný postup. Všem hráčům za fantastický výkon děkuji.

Pavel Hausner


Vyhlášení výsledků soutěže "Takhle to vidím já"

Dnes 25.listopadu 2009 se pátá třída naší školy účastnila vyhlášení výsledků a předávání cen soutěže "Tak to vidím já" v sále kina Hvězda v Přerově. outěžilo se s výtvarnými pracemi na téma asociální, kriminální a antisociální jevy. Ze stovky prací jsme získali Diplom za kolektivní práci a věcný dar třídě v podobě stolní hry, temperových barev, výkresů; dále speciální cenu a Diplom dostala Šarlota Vojáčková, a ještě šest Diplomů a cen mají individuální práce: Natálie Furmanová, Petr Bundil, Šarlota Vojáčková, Debora Volkmerová, Marek Obzina, Veronika Chrástecká. Viděli jsme své práce na výstavě, která je do 4.prosince veřejná, poznali jsme i literární dílka starších a hlavně - užili jsme si jízdu vlakem a pěknou procházku Přerovem.

Mgr. Bařinová Ilona


Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola Škola

Slavíci z Přerova

Dne 22.10.2009 jsem se zúčastnila s dvěmi žákyněmi z prvního stupně tradiční pěvecké soutěže Slavíci z Přerova. Vybrané dívky reprezentovaly naši školu v pěvecké kultuře a technice ( čistota, jistota, výslovnost ), v intonaci a rytmu , ve výrazu ( správné užití prostředků, působivost ). Jasmína Džubáková ( 2. ročník ) dosáhla zlatého pásma s písní J. Wericha Malé štěně, Jana Kvapilová ( 3. ročník ) bronzového pásma s písní V. Čtvrtka Podvečerní písnička.

Ve velké konkurenci 90 dětí je to velký úspěch, a tak bych chtěla poděkovat každému kdo vede své dítko v hudbě, třeba zpěvem, třeba hudební hrou či hrou na hudbu. Vždyť hudba je starší než řeč!

Mgr. Bařinová Ilona


Návštěva ZOO v Olomouci

beseda

Ve dnech 15. a 20. října 2009 navštívili žáci 1. - 5.ročníku dětmi velmi oblíbenou ZOO na sv. Kopečku v Olomouci. Už dlouho se žáci těšili a připravovali na tento výlet. Také pro svá milovaná zvířátka nasbírali kaštany.

Celou zoologickou zahradou nás provázela paní průvodkyně, ošetřovatelka zvířat, i s mládětem lamy. Mládě bylo velice přítulné a děti si jej hned zamilovaly.

Během naší návštěvy si žáci zvířata nejen dobře prohlédli, ale hlavně si vyslechli spoustu zajímavostí od paní ošetřovatelky. Viděli jsme zvířata jak v přírodě, tak i v pavilonech. Na závěr nás čekalo milé překvapení. Paní ošetřovatelka nám v náručí přinesla několik mláďátek a žáci měli možnost si jej zblízka prohlédnout a popovídat si o péči o tato zvířata.

Tento den se všem líbil, protože děti si užily spoustu legrace.

Mgr. Irena Rojková


Výstava terarijních zvířat ve Vlastivědném muzeu, exkurze v Městské knihovně Olomouc a návštěva kostela Sv. Michala

Dne 14.10.2009 jsme se se třídou vypravili na výlet. Za celé dopoledne jsme viděli výstavu terarijních zvířat (krmení hadů, které bylo velice zvláštní a některým slabším povahám z toho pohledu nebylo dvakrát dobře). Dále pak jsme měli příležitost prohlédnout si Knihovnu města Olomouce. Některé z nás knihovna tak nadchla, že kdyby nebydleli tak daleko, hned by se tam přihlásili a chodili by tam pravidelně. A to nejlepší si náš pan třídní učitel nechal jako poslední.

Navštívili jsme kostel Sv. Michala a jeho sklepení, vyšlapali jsme na jeho věž a z tak krásné vyhlídky se nám až tajil dech ještě pár minut potom. No a na konec příjemně unaveni jsme sedli do vlaku a ten nás zavezl bez nehod až do Brodku u Přerova.

Barbora Smyčková, žákyně 7. ročníku


Vlastivědné muzeum - výstava terarijních zvířat:


Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola Škola

Knihovna města Olomouce (www.kmol.cz)


Škola Škola Škola Škola
Škola

Kostel Sv. Michala, Olomouc: (www.kmol.cz)


Škola Škola Škola Škola
Škola Škola

Výlet na kole do Strejčkova lomu - 6. ročník

Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola Škola
Škola Škola Škola

Po stopách naší historie

beseda

V posledních slunných zářijových dnech podnikli naši žáci 3., 4. a 5. ročníku návštěvu města Přerova za konkrétním účelem. Učivo přírodovědy, vlastivědy nebo prvouky je pouhou teorií, proto si naši žáci chtěli doplnit znalosti z historie našeho nejbližšího okolí.

Nejprve si žáci prošli park Michalov a seznámili se s jeho minulostí, ale také i s jeho současným vývojem. Zbyla i chvilka na zábavu v dětském koutku. Při procházce pod hradbami přerovského zámku se zastavili u pamětní desky Jana Blahoslava, kde se seznámili s jeho osobností.

Naším hlavním cílem byla návštěva Muzea J.A. Komenského. Každá oblast byla pro žáky velice zajímavá a poutavá- antropologie, vzdělávání v dřívějších dobách, osobnost J.A. Komenského, sbírka nerostů a minerálů z celého světa, válečné období… Snad ale největším zážitkem pro děti byly třídy v různých historických etapách našeho vývoje. Žáci se usadili a mohli porovnávat učení dříve a dnes.

Tato exkurze do minulosti splnila svůj účel a žáci odjížděli domů se spoustou nových vědomostí.

Mgr. Irena Rojková


Pohár starosty Majetína a Mikroregionu Království

Dvě paní učitelky z I. stupně se s námi podělily o své zážitky na soutěži v plavání v Majetíně:

Dne 3. září 2009 se žáci čtvrtého a pátého ročníku účastnili závodu v plavání O pohár starostky obce Majetína. Při prezentaci se přihlásily děti podle úspěchů z loňského kurzu plavání, který je už na naší škole tradicí. Odvahu ovšem našli nejen samé "štiky", i méně úspěšní plavci, řídící se olympijským heslem o účasti, závodili. Čtvrťáci přivezli třetí a druhé nejlepší časy v nejstarší kategorii v podobě bronzová medaile a diplomu - Jaroslav Zbožínek, stříbrné medaile a diplomu - Lada Kouřilová. Děti byly pohoštěny, pochváleny a povzbuzeny k tréninku na další sportovní klání. Na závěr si všichni zaplavali a užili si teplého počasí začátku školního roku.

Mgr. Bařinová Ilona


O ,,Pohár starosty Majetína a Mikroregionu Království“

Dne 3.září 2009 se 4. a 5. třída ZŠ Brodek u Přerova úspěšně zúčastnily soutěže v plavání na majetínském koupališti pořádaný ZŠ Majetín o ,,Pohár starosty Majetína a Mikroregionu Království“.

Dva žáci 4.třídy – Jaroslav Zbožínek a Lada Kouřilová obhájili 3. a 2.místo a tedy bronzovou a stříbrnou medaili, ostatní závodící získali pamětní medaili a nakonec byli všichni odměněni malým občerstvením a možností zaplavat si v bazénu.

Přes počáteční obavy o znovu odložení závodů v plavání pro nepřízeň počasí se akce velmi vydařila i díky perfektnímu zázemí vytvořenému pořadateli a děti slíbily, že budou trénovat plavání a už se těší na příští závody.

Mgr. Komárková Libuše